۱۵:۴۹:۰۶ - جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گزارش اجرای اردوی نذرهای فرهنگی با همکاری ندای خوزستان/۲۹۰ کیف به دانش آموزان عشایر اهدا شد/۴۰۰ عنوان کتاب و بازی فکری به مدرسه میثاق نورآباد اهدا شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای خوزستان با همکاری حزب ندای ایرانیان در طرح نذرهای فرهنگی و از طریق جذب مشارکتهای مردمی و مشارکت تشکلهای غیر دولتی لوازم التحریر مورد نیاز ۲۹۰  نفر از دانش آموزان مناطق روستایی و عشایری تهیه و میان آنها توزیع شد. مصطفی فخاری مقدم رییس کمیته فرهنگی ندای خوزستان افزود :در راستای […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای خوزستان با همکاری حزب ندای ایرانیان در طرح نذرهای فرهنگی و از طریق جذب مشارکتهای مردمی و مشارکت تشکلهای غیر دولتی لوازم التحریر مورد نیاز ۲۹۰  نفر از دانش آموزان مناطق روستایی و عشایری تهیه و میان آنها توزیع شد.
مصطفی فخاری مقدم رییس کمیته فرهنگی ندای خوزستان افزود :در راستای اجرای این برنامه همچنین تعداد ۴۰۰ عنوان کتاب و بازیهای فکری در قالب نذر کتاب،نذر کتابخانه و نذر شادی با همکاری کتابفروشی رشد اهواز به مدرسه دخترانه میثاق نورآباد در شهرستان ایذه اهدا شده.
عضو طرح  نذرهای فرهنگی و نذر کتاب گفت: در این برنامه  اعضای حزب ندای ایرانیان در کنار فعالان اجتماعی و محیط زیستی به اجرای نذر قصه خوانی برای ۱۸۰ دانش آموز پرداخته و همچنین با همکاری آبفای روستایی به این دانش آموزان آموزش های مرتبط با بهینه سازی مصرف آب ارایه دادند.
وی در خصوص نحوه ی انجام این برنامه اینگونه توضیح داد : ابتدا فراخوانی در خصوص نذر لوازم تحریر در کانال نذرهای فرهنگی برای جذب کمکهای مردمی منتشر شد و پس از آن در مدت هفت روز حدود ده ملیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع آوری گردید.باید یادآور شوم که اعضای انجمن ندای امید در جذب حمایتهای مردمی بسیار فعال عمل کرده و نقش زیادی را در این اقدام فرهنگی ایفا نمودند.
در ادامه با همکاری فروشگاه دستیار لوازم تحریر مورد نیاز با قیمت عمده فروشی تهیه شد و  اعضای انجمن ندای امید آماده سازی و تقسیم لوازم تحریر در کیفها را متناسب با جنسیت و رده سنی دانش آموزان بر عهده گرفتند.
از سوی دیگر شاخه فرهنگیان حزب ندای ایرانیان مدارس عشایری در حوزه شهرستان ایذه را شناسایی و تعداد دانش آموزانی که نیاز به دریافت کیف و لوازم تحریر داشتند را به تفکیک جنسیت و کلاس اعلام نمود.
متعاقب هماهنگی با آموزش و پرورش ایذه در روز پنجشنبه هشتم مهر ماه اولین اردوی پاییزه نذرهای فرهنگی در سال ۹۵ برگزار شد.همواره این اردو ها با هدف ادا کردن چندین نذر به اجرا در می آیند.در این اردو هدف اولیه اجرای نذر لوازم تحریر و نذر کتاب و کتابخانه بود و در ادامه با همکاری شاخه ی محیط زیست و شرکت آبفای روستایی و همچنین کتابفرشی رشد نذر اسباب بازی و نذر پاکسازی محیط زیست نیز انجام شد.
در این راستا کتابفروشی رشد تعدادی بازی فکری را اهدا کرده بود که در کنار کتابخانه به مدرسه نورآباد تحویل داده شدند.همچنین با استفاده از بروشور های آموزشی اهدایی از طرف آبفای روستایی خوزستان  به ۱۸۰ نفر از دانش آموزان پسر و دختر مدرسه میثاق نورآباد آموزش های مربوط به  صرفه جویی در مصرف آب و لزوم حفاظت از منابع آبی ارایه گردید. فعالان این طرح نذر کرده بودند تا بصورت داوطلبانه و رایگان اقدام به انتقال مفاهیم محیط زیستی به دانش آموزان نمایند.
فخاری تاکید کرد تمامی خدماتی که تاکنون در تمامی برنامه های نذر فرهنگی ارایه شده است توسط شهروندان مسول و خیر از سراسر ایران تامین شده است و کمیته فرهنگی و شاخه محیط زیست ندای خوزستان نیز در حد بضاعت خود با طرح نذرهای فرهنگی همکاری و مشارکت می کنند.
همچنین مهندس حموله رییس شاخه محیط زیست ندای خوزستان گفت در روز برگزاری اردوی نذرهای فرهنگی اعضا شاخه محیط زیست ندای خوزستان در اقدامی نمادین به پاکسازی حاشیه رودخانه روستای توریستی مهرانا در بخش سوسن پرداختند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

css.php