۱۵:۴۱:۰۵ - سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۷۰ هزار تن میگو از مزارع پرورشی آبادان برداشت شد
عاون آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان گفت: ۴۷۰ هزار تن میگو پرورشی از مزارع چوئبده آبادان برداشت شد. کورش میرزایی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه امسال ۲۸ مزرعه پرورش میگو در چوئبده آبادان فعال بودند، گفت: در سال جاری ۲۸ مزرعه پرورش میگو در وسعت ۴۷۰ هکتار از […]

عاون آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان گفت: ۴۷۰ هزار تن میگو پرورشی از مزارع چوئبده آبادان برداشت شد.

کورش میرزایی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه امسال ۲۸ مزرعه پرورش میگو در چوئبده آبادان فعال بودند، گفت: در سال جاری ۲۸ مزرعه پرورش میگو در وسعت ۴۷۰ هکتار از سایت پرورش میگو در چوئبده به زیر کشت یک میلیون لارو میگو قرار گرفت.
میرزایی به شیوع بیماری لکه سفید و شوری آب رودخانه بهمنشیر و اشاره کرد و بیان داشت:پیش بینی شده بود از هر هکتار ۱۰۰ تن میگو برداشت شود که این مقدار در با توجه به شرایط محیطی به نصف کاهش یافته است.
وی افزود:پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت از مزارع پرورش میگو ۵۰۰ هزار تن میگو پرورشی از مزارع چوئبده آبادان صید شود.
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان گفت:۸۰ درصد میگو‌های تولیدی در مزارع پرورشی چوئبده به کشور‌های اسپانیا، فرانسه، عمان، امارات متحده عربی، کره جنوبی، چین، تایوان و ویتنام صادر می‌شود.
میرزایی افزود: برداشت میگو از مزارع پرورشی چوئبده تا پایان مهرماه سال جاری ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، بندر چوئبده آبادان از مهم ترین مراکز پرورش میگوی کشور است و بخش زیادی از نیاز هموطنان به این محصول غذایی از این شهر تامین می شود.
شهر چوئبده از توابع شهرستان آبادان استان خوزستان، در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر آبادان واقع شده است.

مرجع:

http://www.irna.ir/khuzestan/fa/News/83051803

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

css.php