۱:۰۷:۱۶ - یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصاحبه با مرضیه امیری رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان خوزستان
مرضیه امیری رئیس دوره ای شورای هماهنگی احزاب اصلاحطلب استان خوزستان در مصاحبه با سایت حزب ندای ایرانیان در مورد عمکلرد دکتر شریعتی استاندار خوزستان به سوالات ما اینگونه پاسخ داد. اقدامات استاندار خوزستان در پانزده ماه اخیر در حوزه های مختلف را چگونه ارزیابی می کنید ؟ در خصوص ارزیابی عملکرد ایشان بصورت کلی […]

مرضیه امیری رئیس دوره ای شورای هماهنگی احزاب اصلاحطلب استان خوزستان در مصاحبه با سایت حزب ندای ایرانیان در مورد عمکلرد دکتر شریعتی استاندار خوزستان به سوالات ما اینگونه پاسخ داد.

اقدامات استاندار خوزستان در پانزده ماه اخیر در حوزه های مختلف را چگونه ارزیابی می کنید ؟

در خصوص ارزیابی عملکرد ایشان بصورت کلی برآیند عملکردشان را مثبت می دانم. تصور می کنم دکتر شریعتی در یکسال و چند ماهی که از انتصابش بعنوان استاندار خوزستان گذشته، عملکرد قابل قبولی داشته است. البته این به معنای آن نیست که توانسته بر همه ی مشکلات استان فایق آید و نقصی در عملکرد اجزا مدیریت استان وجود ندارد، اما شواهد حاکی از آن است روندی که او در پیش گرفته می تواند این چشم انداز را در برابر ما قرار دهد که مشکلات کلان ابتدا مهار و در یک روند معقول و برنامه ریزی شده مرتفع شوند.

یکی از ویژگی های بارز او روحیه پیگیری و انرژی جوانی شان در کنار تجربه و شناخت فضای استان است که ترکیب مناسبی را ایجاد کرده.ایشان بر اساس شناخت جامعی که از مشکلات داشت و گزارشات دقیقی که ارایه دادند توانستند در هیئت دولت از حق خوزستان به خوبی دفاع کنند و بودجه‌های مناسبی را برای مشکلات مختلف خوزستان جذب نمایند.

گام بعدیشان برنامه ریزی جهت پیشبرد پروژه های اولویت دار استان بود. در این بخش هم با انتخاب مشاوران و مدیران اغلب توانا بخش عمده ای از اهداف دولت را محقق ساختند.
در خصوص انتصابات وی، از واژه اغلب استفاده کردم چرا که باید پذیرفت مردم خوزستان رای شان در انتخابات مجلس و شورای شهر سیاسی نیست و افرادی توانستند به مجلس راه پیدا کنند که امروز منشا فشار بر دولتمردان هستند و این فشار الزاما متناسب با نیازهای توسعه ای استان نیست.
باید عقلانی به مساله نگاه کرد و پذیرفت که اگر می خواهیم راه توسعه استان را هموار کنیم نیازمند امنیت، برنامه ریزی، وحدت نیروها، آرامش در فضای سیاسی و اقتصادی و سرمایه گذاری هستیم. شریعتی تا کنون به خوبی توانسته این فضا را مدیریت کند. تلاش او در رعایت قد و وزن جریانات مختلف و استفاده از نیروهای لایق آنها، قابل توجه بوده اما قطعا با توجه به آشفته بازار استان همواره مخالفانی خواهد داشت. این مخالفان اغلب خاستگاه قومی دارند و معمولاً به راحتی به صراط مستقیم نمی شوند.

نظر شما در خصوص تداوم و ادامه کار ایشان چیست ؟

اگر کسی اقلی دانش مدیریت داشته باشد به اهمیت ثبات در مدیریت آگاه خواهد بود.در مرحله اول موافق ثبات در مدیریت استانم. اینکه عمر مدیران ارشد در خوزستان کاهش یابد بسیار بد است. بنظر من یک مدیر خوب در هشت سال عملکرد بهتری از یک مدیر عالی در دو سال خواهد داشت. فکر می کنم بخش عمده مشکلات خوزستان به نظم، شفافیت، پاسخگویی و ترمیم سیستمهای موجود مرتبط است‌.

دلایل حمایت شما از ابقای دکتر شریعتی توسط دولت چیست؟

بخشی از دلایلِ لزوم ادامه مدیریت وی را در سوالات قبلی توضیح دادم، اما به صورت دقیق تر، اول لابی مرکزگرا که غیر مستقیم بی توجه به ضرورتهای استانهای مرزی منجمله خوزستان است، در مرکز کشور قدرتمند بوده و اگر بسمت تعویض استاندار برویم هیچ تضمینی نیست که استانداری غیر بومی و یا آلت دست به خوزستان تحمیل نشود.

دوم اینکه عملکرد شریعتی چنان مثبت بوده که توانسته بخشهای میانه رو و دلسوز اصول گرایان و اصلاح طلبان را حول نیروهای اعتدال گرا جمع کرده و همه بر حل مشکلات عمده استان متفق شده اند. این اجماع امروز، در گذشته دیده نشده بود. در این ایام تخریب کنندگان استاندار غالبا نیروهای قومی و تندرو و یا فرصت طلبان هر سه جریان هستند و شما سیاست ورز دلسوز و استخوان داری را پیدا نمی کنید که مخالف ادامه این رویه باشد. البته متوجه باشیم که باید حساب منتقدان با صلاحیت و استخوان خورد کرده را از تخریب کنندگان جدا کرد.

سوم اینکه توان مدیریت، پیگیری، نظارت، صبوری، حوصله، انرژی و قدرت چانه زنی و تعامل شریعتی مثال زدنی است. کسانیکه با مسایل پنهان خوزستان آشنا هستند می دانند که او در این ۱۵ ماه چه بحرانهایی را مدیریت کرده و امروز مسیر فشارها را چگونه با درایت به نفع مردم خوزستان تغییر می دهد. توان او در جذب سرمایه گذاران خارجی بسیار قابل توجه بوده و در صورت ادامه همین روند و حمایت دولت و مردم امیدواریم چهار سال دیگر شاهد یک تحول اساسی در استان باشیم. تحولی از جنسی ملموس برای مردم و نه از جنس گزارشات بی سر و ته مدیران دولتی که یک پروژه را سه چهار بار افتتاح می کنند.

چهارم وجود نیروهای تندرو و فرصت طلبان قدرتمند در استان خوزستان است. موتور اصلی تخریب کنندگان شریعتی از ابتدای انتصابش تا کنون توسط همین طیف تغذیه شده و این جماعت در صورت عدم مهار منجر به صدمه بیشتر به ساختارهای مدیریتی استان می شوند.تاجاییکه بنده مطلع هستم استاندار تا به حال خوب توانسته این نیروهارا مهار کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

css.php