۱۷:۲۲:۲۰ - یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دیدار اعضای حزب ندای ایرانیان با دکتر یوسفی
جلسه هم اندیشی حزب ندای ایرانیان با دکتر یوسفی با اندکی تاخیر ساعت ۲۰ روز شنبه چهار شهریور اغاز شد و در ابتدا سرکار خانم مرضیه امیری رئیس شعبه خوزستان شروع به معرفی خود و حزب ندای ایرانیان شعبه خوزستان کرد: عضو هیئت مؤسس حزب و از بدو تأسیس نیز مسئول شعبه خوزستان بودم. حزب […]

جلسه هم اندیشی حزب ندای ایرانیان با دکتر یوسفی با اندکی تاخیر ساعت ۲۰ روز شنبه چهار شهریور اغاز شد و در ابتدا سرکار خانم مرضیه امیری رئیس شعبه خوزستان شروع به معرفی خود و حزب ندای ایرانیان شعبه خوزستان کرد:
عضو هیئت مؤسس حزب و از بدو تأسیس نیز مسئول شعبه خوزستان بودم.
حزب ندای ایرانیان جزو نوادر احزاب خوزستان با بیشترین اعضا و جوانترین تعداد عضو است. اینکه جوانان در چنین سنی متوجه شده اند که بهترین راه گسترش حقوق مدنی و آگاهی از طریق حزب است، برای ما افتخار هست.
در حال حاضر این حزب در رامهرمز، شوشتر، ایذه و گتوند فعال و در شهرهای دزفول و ماهشهر نیز در آینده ای نزدیک دفتر حزب فعال می شود.
این حزب در زمینه مباحث فرهنگی، اجتماعی، خیریه، ساماندهی امور مدارس حاشیه شهر، تجهیز کتابخانه های حاشیه شهر و همچنین خرید نوشت افزار برای دانش آموزان بی بضاعت هم فعال است.
اگر می خواهیم شاهد توسعه باشیم باید به زیرساخت ها توجه داشته باشیم که به نظر ما بهترین زیرساخت ها را باید در مدارس دید.
وی با اشاره به اهدای کتاب به مدارس و برگزاری کلاس برای کودکان کار ادامه داد: ما هر ماه کتابخانه یک مدرسه را تجهیز و در عین حال نیز برای دانش آموزان آنها کلاس تقویتی برگزار می کنیم.
با اشاره به اینکه رویکرد حزب ندای ایرانیان توسعه ای است، گفت: اعتقاد داریم حزب وقتی معنا پیدا می کند که اجتماعی باشد و نباید فقط هنگام انتخابات سراغ مردم برویم و اگر اینطور باشد هرگز جایگاه و پایگاهی اجتماعی بین مردم پیدا نمی کند.
اگر احزاب در مسائل اجتماعی هم فعال باشند آن وقت حس اعتماد و باور در مردم ایجاد می شود.
اگر به دنبال پیشرفت کشور و به ویژه استان خوزستان هستیم باید از خود و اطرافیانمان شروع کنیم.
اگر من بدانم کودکان ملاشیه پول تغذیه و کتاب ندارند و این فقر در نهایت منجر به ترک تحصیل آنها می شود و کاری نکنم که جامعه پسرفت می کند.
قهرمان و ورزشکان زن در خوزستان کم نداریم؛ خوزستان مهد فوتبال بانوان است.
متأسفانه تیم های ورزشی بانوان برای بلیط رفت و آمد به مسابقاتی که منجر به کسب قهرمانی هم می شود، مشکلات دارند و گاها برای دریافت کمک هزینه تهیه بلیط به فرمانداری مراجعه می کنند.
چنین مشکلاتی اصلا در سایر استان ها وجود ندارد و متأسفانه بانوان ورزشکار خوزستان حتی فضایی برای تمرین ندارند.
پارک بانوان از یک تالار متروک ایجاد شده و همان هم یک مدت به صورت محدود فقط صبح ها فعال بود و بعد به بهانه تعمیرات درب آن را بسته و تعطیلش کردند. چند ماه بعد از تعطیل شدن برای بازدید به محل رفتم ولی هیچ پیشرفتی نداشت.
با گلایه از اینکه متأسفانه پارک شهروند نیز وضعیتی مشابه پارک بانوان دارد، گفت: کانون فرهنگی اجتماعی بانوان در اهواز فعال نبوده و به عنوان یک کلانشهر در شأن اهواز و استان نیست.

425615921_258115
در ادامه جلسه مسئول شعبه خوزستان حزب ندا هرکدام در حطیه تخصصی خود شروع به صحبت کردن که دکتر یوسفی در پایان به تک تک آن ها پاسخ داد
مباحث مطرح شده در جلسه به شرح زیر می باشند
دکتد داورپناه مسئول کمیته آموزش بیات کرد که بیکاری و ریزگرد جزو معضلات استان خوزستان است و بنابراین باید در اولویت توجه مسئولان این استان هم قرار بگیرند.

ضیایی از کمیته جوانان : پروژه های نیمه تمام شهری که شهر را دربرگرفته اند بعد از بیکاری یکی از مشکلات اصلی استان خوزستان است. همچنین بعد از عزل برخی مدیران گاها سرپرست هایی انتخاب می شوند که مدت سرپرستی آنها بسیار زیاد است که باید فکری به حال این موضوع داشته باشیم.
اقای گلناری از کمیته سیاسی در مورد مصوبه ۱۶ فروردین سال ۹۱ هیئت وزیران در خصوص فوق العاده بدی آب و هوا یکی از مطالبات من است؛ طبق جدول این مصوبه خوزستان جزو منطقه ضریب سه محسوب ۱۴ الی ۱۶ درصد حقوق ثابت به عنوان بدی آب و هوا پرداخت می شود.
آیا مجلس و نمایندگان در خصوص افزایش این درصد برای خوزستان بازنگری خواهند داشت یا اینکه خیر؟
الوانی مسئول دانشجویان حزب بیان کرد که بر اساس تصمیم گیری های کلان کشور سازمان ملی جوانان دوباره تشکیل می شود آیا در صورت تحقق این تصمیم عزمی برای بهره مندی خود نسل جوان به منظور مدیریت این سازمان وجود دارد؟
منجزی: طرح های ۵۵۰ هزار هکتاری بالای ۵۰ سال است که برای اجرایی شدن در استان خوزستان تصویب شده ولی هم اکنون با وجود گذشت زمان بسیار با دو مشکل اساسی تأمین منابع مالی و آبی مواجه شده است.
البته نباید این نکته را فراموش کرد که مشکلات در تأمین منابع مالی بیشتر تأثیرگذار است.

434330517_49788
آقای صفرزاده مسئول شاخه فرهنگیان ببان کرد:
از برگزاری چنین جلسه ای تقدیر می کنم و خواستار تداوم آن هستم.
با بیان اینکه ما معلمان همیشه از نداری می نالیم ، ادامه داد: یکی از خواسته ها ما رسیدگی به پرداخت مطالبات فرهنگیان است. متأُسفانه مطالبات سال گذشته هنوز پرداخت نشده و در عین حال مرخصی و پاداش ها نیز چندین سال است که کلا پرداخت نشده است.
دولت بهانه نبود بودجه را برای عدم این پرداختی ها به میان آورده است.
در خوزستان نیز بحث محرومیت مدارس به ویژه مناطق عشایری مدنظر ما هست و یکی از بدترین طرح های ممکن برای عشایر نیز برداشتن مدارس از زیرمجموعه نام عشایر است که به ضرر دانش آموزان خواهد شد
در استان های دیگر بحث حق مرزی در احکام معلمان صادر شده ولی با وجود داشتن قانون چنین حقی برای معلمان خوزستانی در فیش های حقوقی اعمال نمی شود.
بهمنی طرح سوال کرد: ارزیابی شما از عملکرد استاندار و نمایندگان لیست امید چیست؟
مدارس حاشیه اهواز و کلا خوزستان وضعیت بدی دارند؛ دختران و پسران به صورت فاجعه باری به مدرسه می آیند. در ملاشیه دانش آموزانی به مدارس می آیند که سه وعده غذایی هم نخورده و فقط با شکلات و چای سرپا می مانند.
مسئول حفاظت از امنیت غذایی کودکان حاشیه شهر اهواز چه کسی است؟ چرا دانش آموزی باید سه وعده غذایی نخورده باشد و چنین دانش آموزی چطور می تواند آینده روشنی داشته باشد.
دانش آموزان مدرسه ای با ۴۵ میلیون بدهی در مقابل یک میلیون تنخواه چه آینده ای دارند؟
حموله: فلرهای نفتی تأثیر بدی روی سلامتی مردم اهواز دارد و با شرکت های بازیافتی بخش صحبت و برای عدم فعالیت آنها طرح سوال داشتم که آنها نیز در جواب اعلام کردند اهمیتی برای انجام چنین کارهایی در اهواز وجود ندارد.
متأسفانه قانون مشخصی هم نیست و به نظرم باید متولیان امر را مجاب کنیم که چنین شرکت هایی راحت تر به مجموعه وارد و اجازه فعالیت داشته باشند.
ارزانی: موضع نمایندگان خوزستان به ویژه اهواز در انتخاب نشدن بیطرف چه بود، آیا مواضع استانی داشتند یا اینکه بر اساس مواضع فراکسیون امید عمل کردند.
وقتی اعلام شده بیطرف در ساخت سد گتوند نقش داشته آیا این مسئله ناشی از ضعف نمایندگان آن دوره که برخی ها نیز در دوره فعلی روی کار هستند، بوده یا اینکه واقعا پای مافیای آب وسط بوده است.
ابدام: باشگاه استقلال خوزستان مشکلات بسیاری دارد؛ چرا باید با وجود افتخارآفرینی های بسیار و مردمی بودن این باشگاه چنین وضعی را شاهد باشیم.
حسین زاده: از سال ۸۷ قانون حمایت از حیوانات مصوب شده ولی کماکان اجرا نمی شود و مسئولان با بیان جمله «همینی که هست» از اجرای این قانون تخطی می کنند.
متأسفانه برخی مواقع حتی حیوانات را بسته و شکنجه یا حتی می سوزانند که ما در مقابل چنین مواردی به خاطر خلاء قانونی امکان اعلام جرم هم نداریم.
در مقالات معتبر هم بارها اعلام شده که شکنجه و رفتار بد با حیوانات باعث ایجاد خشونت در جامعه شده و هزینه و تبعات بسیاری را به دنبال دارد.
آل معزز: تجهیز کتابخانه، نذر کتاب و خرید لوازم تحریریه از جمله کارهای خیریه این حزب است. در حال حاضر برای خرید لوازم تحریر دو میلیون جمع شد ولی سقف این مبلغ باید ۱۰ میلیون تومان باشد که از شما تقاضای کمک مالی داریم.
خانم شیرالی: در استان خوزستان بانوان توانمند با تحصیلات عالی کم نداریم ولی زنان فقط نقش مشاور بانوان را دارند. چرا از آنها در پست مدیریتی استفاده نمی شود.
متأسفانه زنان خوزستانی در زمینه ورزش و تفریح هم بی نصیب مانده و نیازمند توجهات ویژه ای هستند.
خانم کوتی: در منطقه باوی مشکلات بسیاری هست که از آن جمله می توان به نبود بیمارستان اشاره کرد. نبود یک بیمارستان در باوی باعث افزایش مرگ و میر بیماران بدحال در مسیر رسیدن به بیمارستان های اهواز شده است.
شیبان اتوبوس شهری ندارد و دانش آموزان در فصل تحصیلی بسیار اذیت می شوند؛ البته دو دستگاه اتوبوس در اختیار ما قرار دادند ولی فقط دو هفته کار کردند و بعد هم بلااستفاده ماندند.
آب بهای مردم و قبوض برق در اهواز و مناطق حاشیه سه برابر شده که می خواهیم علت آن را بدانیم.

434328824_49277
در پایان جلسه هم دکتر یوسفی به طور خلاصه به تک تک موضوعات مطرح شده پاسخ داد و فرمودند بعضی موارد که قابل پیگیری هستند را پیگیری میکنم و مواردی که امکان انجام انها نیست را هم بیان نمود و سپس با تشکر از حزب ندا برای برگزارب چنین جلساتی خواستار ادامه ی انها و شرکت نماینده حزب ندا در کمیته احزاب دفتر ایشان شدند.
پس از پایان جلسه اعضا حزب ندای ایرانیان از نمایشگاه هفته دولت بازدید کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

css.php